Meist

Ühing Lootus Tulevikku mittetulundusühingu eesmärgiks on toetada raskustesse sattunud lapsi ja nende peresid!

Litsentseeritud perevanemad

2019 aasta oktoobri kuus loodi kuuele lapsele teenuse kohad perekodus. Teenust hakati osutama korteris, mis asub Lüganuse Vallas.
Juba järgmise aasta kevadel loodi veel 6 perekodu kohta Kohtla-Järve linna. Tänaseks on loodud veel 5 kohta Kohtla-Järve Linna Ahtme linnaossa.

Täna elab meil kolmes korteris kokku 17 last. Lapsed elavad koos perevanematega. Perevanem elab koos lastega järjest seitse päeva. Lapsed on väga õnnelikud ja tänulikud, et saavad elada oma korteris ja mitte suures asutuses nagu vanasti oli. Samuti on lastel tekkinud väga lähedased peresuhted oma perevanematega.
Kuna lapsed viibivad siiski teenusel siis osutame erilist tähelepanu lapse tervisele, heaolule ja arengule.

Elades oma korterites koos perevanematega on enda sõnul nad nüüd nagu kõik teised kodused lapsed ning ei ole enam teistsugused vaid on täiesti tavalised ja selle üle üliõnnelikud!!!

Üle 10 aasta kogemust

Ühing Lootus Tulevikku toimib alates 2010 aastast. Ühing oli loodud algselt toetamaks Kohtla-Nõmme Lastekodu kasvandike. Eelkõike aidati neid lapsi, kes suundusid elama iseseisvasse ellu ning vajasid eluaset. Sponsorite abil osteti lastele väikesed korterid ning sisustati need võimaluste piires. Korterid jäid laste omandisse kus nad veel tänagi elavad.

Kuna lastekodusse hakkas saabuma aina nooremaid lapsi ja ellu astujaid oli vähe jäi ühingu tegevus vahepeal natukene soiku.
2020 aastal suleti Kohtla-Nõmme lastekodu kus 12 last jäid taaskord ilma oma kodust.

Kuna lastekodu kohti ei olnud ning lapsi ei olnud kuhugi teenusele suunata, siis Käthlin Kaurla-Veski eestvedamisel äratati Ühing Lootus Tulevikku uuesti ellu ning hakati kiiresti looma lastele uut kodu.

Kirjuta meile

Võta meiega ühendust!